Dnes je úterý, 28. listopadu a svátek má René.Hledat na těchto stránkách:Magdalena Dudowicz sportovkyní roku 2014

Polské město Dadaj bylo v termínu 19.11. - 24.11.2014 dějištěm střeleckého Mistrovství Evropy. Zcela podle očekávání zde byli nejpočetněji zastoupeni domácí střelci, jichž zde z celkového počtu sedmadvaceti startovalo patnáct. Jerzy Załomski se navíc se dvěma zlatými a jednou stříbrnou medailí stal nejúspěšnějším střelcem šampionátu.
Někteří z polských střelců se však kromě medaile dočkali také dalšího významného ocenění. Jednou z takových byla Magdalena Dudowicz.


magdalena_dudowicz_01 magdalena_dudowicz_02 magdalena_dudowicz_03

Tato střelkyně pochází z města Kielce, kde se 6. února konalo vyhlašování sportovce roku województwa świętokrzyskiego. V rámci tohoto slavnostního večera se vyhlašovala také kategorie nejlepšího sportovce roku se zdravotním postižením. Magdalena Dudowicz v této kategorii dostala nejvíce hlasů a svou sbírku úspěchů tak rozšířila o další cennou trofej.Paralympiádě o krok blíže?

Mezinárodní paralympijský výbor (IPC) pořádá ve dnech 18.07.-26.07.2014 Mistrovství světa ve sportovní střelbě. Dějištěm konání je německý Suhl, kde střelci měřili síly již v roce 2007 při příležitosti konání Mistrovství Evropy. Tehdy se jednalo o poslední soutěž, na níž byli IPC akceptováni také střelci se zrakovým postižením. V následujících letech byly světové a evropské šampionáty pod hlavičkou IPC přístupny pouze střelcům s tělesným postižením. Totéž sice platí i v případě letošního Mistrovství světa, několik vybraných střelců se zrakovým postižením přesto pozvánku do Suhlu dostalo. Jelikož výbor IPC obdržel prostřednictvím Michaela Whapplese informace o novém zaměřovači, který splňuje požadavky IPC, rozhodl se výbor IPC uspořádat při příležitosti konaného Mistrovství světa se zástupci zrakově postižených střelců diskusi, jejímž cílem by mělo být vymezení určitých pravidel.
V případě zaměřovačů potřebných pro střelbu zrakově postižených se nabízí několik variant. Tou první je zaměřovač dodávaný IPC. Jedná se o verzi, která se zatím používá pouze pro biatlon. Tato verze je elektronická a ke střelbě se diabolky nepoužívají. IPC však disponuje také druhou verzí zaměřovače, kdy se diabolkami již střílí a princip je obdobný, jako u stávajících zaměřovačů používaných zrakově postiženými střelci. Oba tyto zaměřovače si pozvaní střelci budou moci vyzkoušet a porovnat s těmi stávajícími. IPC při této ukázkové střelbě tuto disciplínu zároveň představí jako oficiální disciplínu zrakově postižených střelců. Následně proběhne schůzka, během níž střelci zhodnotí své dojmy z těchto nových zaměřovačů a bude se diskutovat o dalších krocích.
Ve hře však stále zůstává také zaměřovač firmy WINGS Group. Střelbu na něm si někteří střelci vyzkoušeli taktéž a bude tak možnost srovnání právě se zaměřovači z dílny IPC.
Tato diskuse by tak mohla být tím dlouhoočekávaným prvním krokem k cestě vedoucí na paralympiádu.Vadovičová ovládla Fort Benning

Ve dnech 3.6. - 7.6.2014 se v americkém Fort Benning konal další závod světového poháru ve sportovní střelbě. Své síly zde měřili střelci s tělesným postižením. Soutěž zcela jednoznačně ovládla Veronika Vadovičová, která zvítězila ve všech disciplínách. A aby toho nebylo málo, vytvořila zde tato excelentní střelkyně nový světový rekord. V disciplíně vzduchová puška vstoje se o to postarala výsledkem 207,5 bodu. Veronika Vadovičová také aspiruje na cenu "sportovec měsíce", kterou pravidelně vyhlašuje Mezinárodní paralympijský výbor.Reklama

Anketa


BlueBoard.cz
BlueBoard.cz

Výměna odkazů

Pokud vás tyto stránky zaujaly, pak uvítám, vložíte-li si na své stránky zdrojový kód, který bude na mé stránky sloužit jako odkaz. Výměnou zde pak mohu umístit odkaz na stránky vaše. V případě zájmu mě prosím kontaktujte emailem.

Zdrojový kód:
<a href="http://www.martinadamek.cz" target="_blank">Stránky Martina Adámka o zvukové střelbě</a>Napište mi: mail posta@martinadamek.cz

Online:   Celkem přístupů:

Vsevjednom.cz

  PageRank     Valid XHTML 1.0 Transitional   WebArchiv - archiv českého webu   Creative Commons License
Tyto stránky vytvořené Martinem Adámkem podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora - Zachovejte licenci 3.0 Česko.

Copyright © 2008 – 2022, Martin Adámek