Dnes je neděle, 16. června a svátek má Zbyněk.Hledat na těchto stránkách:


Víkend opět v Polsku

Po čtyřech letech jsem dostal opět pozvánku do polského Chorzowa. A důvodem byla i tentokrát střelba. Tomuto sportu se v Polsku docela daří a možná nebude trvat dlouho a střeleckých oddílů tam bude více než u nás. Konkrétně se jedná o simulovanou zvukovou střelbu z pistole. A to byl také důvod mého pozvání ve dnech 24.4. - 26.4.2009. Tamní klub "KS Karolinka" si tuto střelbu pořídil také a měli zájem o bližší vysvětlení pravidel a seznámení s obsluhou daného programu. Poté měla na řadu přijít soutěž na deset ran. Daný software však nefungoval zcela podle našich představ, a tak přišla chvíle pro mého asistenta Radima Strýčka, který jakožto programátor a počítačový mág začal pátrat po příčinách. Daným problémem však nakonec nejspíš bylo denní světlo. Střelecký simulátor by totiž správně měl být v tmavší místnosti, aby webová kamera co nejlépe rozlišovala laserový paprsek na terči. Poláci však střelbu měli v místnosti blízko oken, takže příliš světla nedělalo dobrotu. Jelikož žádnou jinou místnost k dispozici neměli, střílet se začalo teprve až se západem slunce. Nikomu to však nevadilo a Polákům zdravá soutěživost nechyběla ani v pozdně večerních hodinách.

Do Chorzowa byl pozván také můj slovenský kolega Pavol Kováč. Tamní zájemce jsme následující den seznamovali se střelbou ze vzduchové pušky a vším, co s touto disciplínou souvisí. I zde si Poláci uspořádali soutěž. Tentokrát šlo o deset ran vleže. Ačkoliv většina z nich držela vzduchovou pušku v rukou poprvé, někteří dosáhli vynikajících výsledků. Vítězové v mužské i ženské kategorii nastříleli shodně devadesátjedna bodů.

Během volného odpoledne jsme pak společně vyrazili na toulky Katowicemi. Konkrétně do tamní ZOO. K prohlídce celého areálu jsme využili služeb místní "cyklodrožky". Zatímco my jsme si pohodlně seděli a během jízdy nerušeně sledovali dění kolem, onen "drožkář" byl na tom s pohodlím už asi o něco hůře. Vše ale nakonec úspěšně zvládnul a ze sedla svého kola neslezl ani v některých strmějších pasážích.

Večer pak proběhlo zakončení a vyhlašování výsledků. S průběhem dvoudenní akce byli Poláci spokojeni a zájem měli především o vzduchovou pušku. Nezbývá tedy než doufat, že tuto disciplínu zavedou co nejdříve a Polsko tak bude další zemí, kde střelbu ze vzduchové pušky budou provozovat.Další akce