Dnes je neděle, 16. června a svátek má Zbyněk.Hledat na těchto stránkách:


Na kolesách proti rakovině

V neděli 29. června se v oravské obci Vavrečka uskutečnila další část kampaně Na kolesách proti rakovine 2014. Smyslem kampaně je dobročinná sbírka na podporu výzkumu a prevence nádorových onemocnění. Organizátorem je Slovenský paralympijský výbor (SPV) a společně s ním se na organizaci podílel místní obecní úřad.
Program celého odpoledne byl bohatý a přilákal množství zájemců nejen z Vavrečky, ale také z blízkého okolí. Moderátorem byl populární Majster N, který je znám především z účinkování v televizních pořadech pro děti.
Symbolem kampaně se stala zelená trička s nápisem "Jazdím pre zdravie!". Právě v těchto tričkách pak většina návštěvníků vyrazila na symbolickou jízdu ulicemi Vavrečky. Za pravým oravským koňským povozem tak odstartovali cyklisté, bruslaři, koloběžkáři, matky s kočárky, zkrátka všichni, kteří tímto chtěli vyjádřit kampani podporu.
Jelikož organizátorem kampaně je SPV, nemohli někteří z paralympioniků ve Vavrečce chybět. Návštěvníci se tak mohli setkat s úspěšnou slovenskou střelkyní Veronikou Vadovičovou, dále pak s cyklistou Vladislavem Janovjakem, tenistou Tomášem Masarykem a Peterem Matiaškem. Všichni tito paralympionici tam průběžně představovali své disciplíny a návštěvníci si tak mohli lukostřelbu, střelbu ze vzduchové pušky anebo tenis vyzkoušet osobně. Pozvání do Vavrečky jsem dostal také já. Střelba ze vzduchové pušky coby disciplíny zrakově postižených je pro veřejnost stále víceméně neznámou a řada návštěvníků si tak se zájmem prohlédla všechny součásti střeleckého vybavení včetně záměrných masek a nezbytného osvětlení.
Odpoledne plné pohybu, sportu a zábavy bylo zakončeno bohatou tombolou a vyhlášením výsledků sbírky. Katarína Kleinová ze Slovenského paralympijského výboru tak mohla oznámit, že během nedělní kampaně se povedlo nasbírat částku 782,- EUR.
Poděkování patřilo všem, kteří se o úspěch celé akce zasloužili a myšlenku kampaně přišli podpořit.


obr. 01 obr. 02 obr. 03
obr. 04 obr. 05 obr. 06
obr. 07


Další akce