Dnes je neděle, 16. června a svátek má Zbyněk.Hledat na těchto stránkách:


Zlaté oslavy ve Vištuku

Vištuk je malá obec nedaleko Trnavy a své působiště zde mají slovenští tělesně postižení střelci. Pod vedením trenéra Jozefa Širokého se účastní světových soutěží a sbírají jeden úspěch za druhým. Jednoznačně nejúspěšnější sběratelkou je Veronika Vadovičová, která už má na svém kontě bezmála stopadesát všelijakých ocenění, medailí a pohárů.

Poháry Medaile

Tou zatím nejcennější trofejí je paralympijské zlato, které získala v Pekingu (2008) ve střelbě ze vzduchové pušky na čtyřicet ran.

Zlatá medaile

Po návratu ji kromě oslav čekal tradiční kolotoč rozhovorů, focení a různých společenských akcí. Oslavy se svými střeleckými kolegy si naplánovala na čtvrtého října, kdy se ve Vištuku konala "Velká cena o vištucké prase", což je tradiční soutěž ve střelbě z malorážky vleže, kterou tak každoročně zakončují střeleckou sezónu. Poté, co si vítěz převzal svou "neposednou" cenu, začaly oslavy. Všichni si mohli pochutnat na grilovaném masíčku, klobáskách, domácích koláčích či kvalitním burčáku z vlastních zahrádek.

Veronika Vadovičová

Mezi pozvanými jsem byl také já společně se svým asistentem Radimem Strýčkem. Jakožto přespolním nám Veronika nabídla možnost noclehu, čehož jsme využili. Alespoň jsme si tak mohli prohlédnout její bohatou sbírku medailí a pohárů, k čemuž má ve svém domě vyhrazen jeden pokoj. Druhý den jsme pak opět trávili na střelnici, tentokrát už však v plné výstroji a výzbroji.

Martin Adámek

Tamní střelnice nabízí naprosto ideální podmínky k trénování, čehož nešlo nevyužít. A díky dobré spolupráci se slovenskými kolegy jsme rozhodně ve Vištuku nebyli naposled.

Další akce